Vuokrataan hyväkuntoinen kaksio Etelä-Haagan parhailta paikoilta
Valkoiset seinät ja suuret ikkunat tuovat avaruutta ja valoisuutta. Tyylikäs pähkinänvärinen tammiparkettilattia luo kodikkuutta. Suuri makuuhuone ja erillinen tilava vaatehuone helpottavat sisustamista ja tavaroiden säilyttämistä.
Mikä voisikaan olla parempi tapa aloittaa viikonloppuaamu kuin nauttia aamiainen tilavalla lasitetulla parvekkeella, josta avautuu upeat vehreät maisemat.
Asunto sijaitsee ensimmäisessä kerroksessa, mutta ei maan tasalla.
Putkiremontin yhteydessä v.2011 tehtiin laaja kylpyhuoneen remontti. Kylpyhuoneeseen asennettiin spa-tunnelmaa luovat design-laatat ja suihkukaappi, kaikki kalusteet ja hanat vaihdettiin sekä asennettiin lattialämmitys.
Keittiössä upouudet Jenkkikaappi ja keraaminen liesi kiertoilmauunilla. Putkiremontin yhteydessä asennettiin uusi astianpesukone ja liesituuletin.
Asunto on loistavien kulkuyhteyksien ja monipuolisten palvelujen äärellä. Keskustaan pääsee kellonajasta riippuen 10-20 minuutissa bussilla tai ratikalla. Pisararadan ansiosta Huopalahden juna-asemalta suora yhteys Helsinki-Vantaan lentoasemalle.
Ulkoilusta nauttiville sijainti on myös mitä loistavin. Keskuspuiston huikeille lenkkipoluille matkaa on vain vajaa kilometri. Pikku-Huopalahden rantojen kautta Seurasaareen matkaa kertyy n.3 km.
10M taloyhtiölaajakaista ja vesimaksu sisältyvät vuokran hintaan. Laajakaistan nopeutta on mahdollista nostaa lisämaksusta.
Asunnolle kuuluvaa säilytystilaa löytyy kellarista. Taloyhtiössä on lisäksi putkiremontin yhteydessä remontoitu viihtyisä saunaosasto, 2 pyöräkellaria / urheiluvälinevarastoa sekä moderni pesutupa.
Pysäköintimahdollisuus kaupungin tunnuksella ja osan aikaa pysäköintikiekolla kadun varressa. Taloyhtiöllä autopaikkoja ja autotalleja vuokrattavana. Voin selvittää Isännöitsijältä viimeisimmän vuokraustilanteen.
Asunto heti vapaa. Ota rohkeasti yhteyttä ja sovitaan näyttö.