Asunto Oy Helsingin Robusta valmistui 2021 keskeiselle paikalle merelliseen Aurinkolahteen hyvien liikenneyhteyksien varrelle. Alle kilometrin päässä sijaitsevat mm. kauppakeskus Columbus kattavine palveluineen, Vuosaaren Metroasema, Aurinkolahden uimaranta sekä hyvät ulkoilualueet.
Talo on hissillinen 5-kerroksinen asuinkerrostalo, jossa asukkaiden yhteiskäytössä olevia tiloja ovat pesula, kuivaushuone, kerhohuone sekä sauna.
Asunnoissa on vaaleat pintamateriaalit, laminaattilattia ja harmaansävyiset keittiötasot. Lisäksi kaikista asunnoista löytyy astianpesukone. Kylpyhuoneet on laatoitettu ja niissä on tilavaraus sekä liitäntämahdollisuus pyykkikoneelle ja kuivausrummulle. Kaikissa asunnoissa on joko lasitettu parveke tai ranskalainen parveke. Vesimaksu 22 €/hlö/kk. Autopaikat ovat vuokrattavissa erikseen.
Toistaiseksi voimassa oleva vuokrasopimus, jonka ensimmäinen mahdollinen irtisanomispäivä on 11 kk:n kuluttua vuokrasopimuksen alkamisesta on vakuus 0€, tai toistaiseksi voimassa oleva vuokrasopimus ilman 11 kk - ehtoa on vakuus 350€.
Vuokralainen tekee itse sähkösopimuksen ja sitoutuu ottamaan kotivakuutuksen. Laaja tupakointikielto: tupakointi kielletty asuintiloissa, parvekkeella ja piha-alueella. Vuokraan sisältyy 10M internetyhteys. Lemmikit ovat tervetulleita!
Ilmoituksen kuvat ovat vastaavasta asunnosta ja näkymät saattavat vaihdella kerrosten välillä.
Tee hakemus ja mikäli voimme tarjota asuntoa, lähetämme asuntotarjouksen sähköpostitse. Voit myös tehdä vuokrasopimuksen suoraan verkossa:
vuokraus.retta.fi
Yleisiin kysymyksiin vastaa Retta asiakaspalvelu p. 010 228 5555 ark. 8-16.
Helsingin Vuosaressa sijaitsevassa taloyhtiössä on 60 asuinhuoneistoa. Se on valmistunut 2021. Taloyhtiössä on DNA:n kaapeliverkko ja 10M laajakaistayhteys, joka sisältyy vuokraan. Tarvitset vain rekisteröitymisen operaattorin asiakaspalveluun. Taloyhtiössä on saunaosasto ja kerhotila B-portaan ensimmäisessä kerroksessa. Asunnoissa on keskitetty koneellinen tulo- ja poistoilmanvaihto.