Sammio
Sulje

2h+kk , kerrostalo, 555 €/kk, 41 m²

vuokrahuoneisto, Jyväskylä, Keltinmäki, Keltinmäentie 27 C

KAMPANJA: 1 kk vuokra-alennus ensimmäisestä vuokrasta ja ensimmäinen mahdollinen irtisanomisaika 11 kk vuokrasopimuksen alkamista tai 2 viikon vuokra-alennus ensimmäisestä vuokrasta ja ensimmäinen mahdollinen irtisanomisaika 5 kk vuokrasopimuksen alkamisesta, kun vuokrasopimus alkaa viimeistään 28.4. Kampanjat koskevat vain uusia sopimuksia, kampanjoita ei ole mahdollista yhdistää toisiinsa/muihin tarjouksiin.

Luonnonläheiseltä Keltinmäen alueelta löytyvät kattavat palvelut ja monipuoliset urheilumahdollisuudet. Alueella palvelevat niin lähikauppa kuin myös useampi päiväkoti sekä kirjasto. Keskussairaala sijaitsee muutaman kilometrin päässä ja keskustaan matkaa on noin 5 kilometriä. Toimivien kulkuyhteyksien avulla matka keskustaan linja-autolla vie parikymmentä minuuttia. Lukuisat ulkoilureitit, koirapuisto sekä uimarannat palvelevat lähietäisyydellä ja tarjoavat runsaasti harrastusmahdollisuuksia ympäri vuoden.

Kohteessa on vuokrattavana asuntoja yksiöistä kolmioihin. Kaikista asunnoista löytyy kaakeloidusta kylpyhuoneesta tilavaraus pyykinpesukoneelle. Yli 49m2 kokoisissa asunnoissa on myös tilavaraus astianpesukoneelle. Osassa asunnoissa on oma parveke. Talosta löytyy asukkaille yhteinen sauna, pesutupa, kuivaushuone, ulkoiluvälinevarasto sekä varastotilat.

Vuokrasopimus tehdään toistaiseksi voimassa olevaksi. Vakuus 250€ \(luottotietomerkinnät voivat vaikuttaa vakuuden suuruuteen\). Vesimaksu 20€/hlö/kk. Vuokraan sisältyy 10M laajakaistayhteys. Sähkömaksu sisältyy vuokraan. Vuokralainen sitoutuu ottamaan koti- ja vastuuvakuutuksen. Tupakointi kielletty huoneistoissa, yleisissä tiloissa ja parvekkeilla. Lemmikkieläimet sallittu.

Kiinnostuitko? Jätäthän meille hakemuksen, käsittelemme sen yhden arkipäivän kuluessa. Mikäli voimme tarjota asuntoa, lähetämme asuntotarjouksen sähköpostitse, jonka jälkeen asuntoon on mahdollisuus käydä tutustumassa. Lisätietoja asunnoista Kodisto Asuntovuokraus p. 010 389 6005 tai jyvaskyla.asunnot@newsec.fi

Sijainti: Jyväskylä Keltinmäki
Keltinmäentie 27 C, 40640 JYVÄSKYLÄ
Vuokratyyppi: vuokrahuoneisto
Tyyppi: kerrostalo
Asumismuoto: vapaarahoitteinen
Kerros: 1/5
Vapautuminen: heti vapaa
Vuokrasopimus: toistaiseksi
Kuvaus: 2h+kk
Huoneiden lukumäärä: Kaksio
Rakennusvuosi: 1974
Asuinpinta-ala: 41 m²
Kokonaispinta-ala: 41 m²
Yleiskunto: ei luokiteltu
Kohdenumero: 1393039
Vuokra: 555 €/kk
Vakuus: 250.00
Vesimaksu: 20 €/hlö/kk
Lemmikit sallittu: sallittu
Tupakointi sallittu: ei sallittu
Lisätietoja: Huoneiston omistaa: Heimstaden FI Resi 07 Oy
Energialuokka: Ei lain vaatimaa energiatodistusta
Keittiön tyyppi: keittokomero
Taloyhtiön nimi: Keltinmäentie 27

Palvelut

expand_more
  • Sähkö
  • Laajakaista
Muuttaja, valitse Väreen sähkösopimus. Saat Avainturva-vakuutuksen kaupan päälle. Katso tarjous
Onko tulevan kotisi nettiasiat kunnossa? Tutustu laajakaistavaihtoehtoihisi tästä. Tutustu
Vuokraovi.comin ilmoituksessa ei välttämättä ole kaikkia tietoja kohteesta. Varmista tiedot ilmoittajalta.

Ota yhteyttä

Korvaa asunnon rahavakuus vuokratakauksella

Takaamon takauspalvelu on joustava tapa hoitaa vuokra-asunnon vakuus. Voit korvata rahavakuuden Takaamon takausvakuutuksella.

Vakuuden määrä:

Vakuutuksen hinta: 17,00 € / kk

Hae takausta >>

Selvitä luottotietosi

Muuttolaskuri

  • km
Hinta arvio 500 - 1000 €

Kiinnostuitko? Ota yhteyttä!