Ensimmäisen kerroksen avaralla ja valoisalla olohuoneella ja tilavalla makuuhuoneella varustettu kodikas kaksio. Olohuoneesta on käynti asunnon suojaisalle terassille. Asuinmukavuutta lisää asunnon oma sauna. Kylpyhuoneessa on myös riittävästi tilaa pyykinpesukoneelle. Asunnon kuvat ovat havainnekuvia taloyhtiön vastaavanlaisesta asunnosta.
Jätä hakemus osoitteessa oma.avara.fi
Asuntoesittelyt järjestetään asuntohakemusten perusteella.
Kaakkurin Poikuekuja 8 on vuonna 2003 valmistunut luhtitalo. Osa asunnoista sijaitsee rivitalo-osassa ja osa niistä on joko ensimmäisen tai toisen kerroksen asuntoja. Kaikki palvelut ovat lähellä mm. kauppakeskus, Kaakkurin koulukeskus (luokat 1 - 9) sekä terveyskeskus. Kulkuyhteydet Oulun keskustaan ovat erinomaiset. Lentokentälle noin 10 minuutin ajomatka. Kaikissa asunnoissa on oma sauna ja parveke tai terassi. Asuntoihin mahdollisuus tilata veloituksetta 10 Mbit/s laajakaistaliittymä, sekä toivotamme lemmikit tervetulleiksi!
Järjestämme asuntojen esittelyt ja teemme asukasvalinnat asuntohakemusten perusteella.
Kohteessa on varallisuusrajat ja asukasvalinta perustuu tarveharkintaan.
Jätä hakemus osoitteessa oma.avara.fi. Lisääthän asuntohakemukselle seuraavat liitteet asukasvalintaa varten:
- Todistus tuloista (viimeisin palkkalaskelma, opintotodistus tai todistus muusta toimeentulosta)
- Esitäytetty veroilmoitus (omavero.fi -> Kirjaudu sisään -> Omat veroasiat -> Yhteydenpito -> Päätökset ja kirjeet -> Esitäytetty veroilmoitus (pdf))
Kohteesta on mahdollista vuokrata autopaikka. Autopaikkatilanteen voi varmistaa: Aimo Park Oy/ p. 020 7812480 (ma-pe 9-16) asukaspysakointi@aimopark.fi
Lisätietoa kohteesta antaa Olli-Pekka Hyvölä p. 0201133014, olli-pekka.hyvola@avara.fi.