Vuokrataan kompakti yksiö luonnon läheltä Nekalasta!
Tämä näppärä Lumo-koti sijaitsee Iidesjärven kupeessa Nekalassa. Vierestä löytyy puistoja, joihin voi kesällä mennä vaikkapa piknikille. Aamukävelylle voit mennä puolestaan viihtyisään Nekalan siirtolapuutarhaan. Keskustaan pääsee kätevästi pyörällä ja taloyhtiön vierestä kulkee bussilinja suoraan Tampereen Keskustorille. Vuokraan tässä kohteessa sisältyy kaukolämmön lisäksi myös käyttösähkö!
Kodin neliöt on tehokkaasti käytetty. Lattiassa on laminaatti ja seinät ovat maalatut. Keittiön kaapistot ovat vaaleat ja vetimet harjatun teräksen sävyiset. Keittiön jatkeena on näppärä baaripöytä, josta puuttuvat enää tuolit. Kylpyhuone on kauttaaltaan laatoitettu ja sinne sopii hyvin päältä täytettävä pyykinpesukone. Säilytystilaa löytyy mukavasti eteisestä.
Seinissä voi esiintyä normaaleja asumisen jälkiä. Kotia voi halutessaan maalata Lumo-värikartan sävyillä itse me tarjoamme maalit ja tarvikkeet.
-Nekalankulma 5 A-F-
Vuonna 2010 peruskorjattu kohde. Talossa on talosauna, maksuton pesutupa mankeli- ja kuivaushuoneineen ja kuntosali, ulkoiluvälinevarasto sekä irtaimistovarastot. Kaikki 87 autopaikkaa ovat lämmityspistokkeellisia. Talossa on ruokakauppa. Asunnot ovat kompakteiksi ja toimiviksi suunniteltuja. Talon tuuletusparvekkeiden lisäksi kaksioissa on ranskalaiset parvekkeet. Kiinteistössä ei ole hissiä.-
Tässä yhtiössä käyttösähkö sisältyy myös vuokraan!-
-Lumo-asukkaana saat enemmän-
Lumo-vuokrakodit tarjoavat turvallista ja ympäristöystävällistä asumista sekä parhaita asumisen palveluita. Tämän talon asukkaana pääset nauttimaan muun muassa seuraavista Lumo-asukaseduista:
- Laajakaistayhteys ja sisustusmaalit sisältyvät vuokraan.
- Lemmikit ovat tervetulleita, ovathan ne perheenjäseniä. - My Lumo -verkkopalvelu asukkaan apuna asumisen arjessa.
Lisää Lumo-asukasetuja: lumo.fi/edut