Kampanjatarjous!
Tässä talossa tarjoamme kaikkiin yksiöihin tehtyihin, uusiin vuokrasopimuksiin, kaksi viikkoa ilmaista asumista.
Tammelan perinteisissä maisemissa, Tapionkadun ja Pinninkadun kulmassa, kesäkuussa 2022 valmistuneessa Asunto Oy Tampereen Tammelan Engelissä asut mukavasti kävelymatkan päässä kaikista keskustan palveluista ja rautatieasemallekin kävelet alle 10 minuutissa.
Kaupin hiihtoladut ja luontopolut sekä Rauhaniemen ranta avantouintipaikkoineen ja saunoineen, ovat myös kohtuullisen matkan päässä.
Tamperelaisten ikivanha, rento kohtaamispaikka, Tammelantori, on vain parin minuutin päässä. Torilta saat kätevästi kesällä tuoreet vihannekset ja marjat ja kesäaamuisin on ihana piipahtaa torille vaikka aamupalalle mukavaan toritunnelmaan.
Tässä yhdeksänkerroksisessa yhtiössä on 74 asuntoa. Huoneistot ovat yksiöitä, kaksioita ja kolmioita kooltaan 20,5 m2- 54,0 m2. Materiaalivalinnat ovat nykyaikaiset ja tyylikkäät. Asuntojen lattiat ovat tammen väristä laminaattia, seinät maalatut ja kylpyhuoneet laatoitettu. Asuntojen keittiöissä on induktiotaso, kalusteuuni kiertoilmatoiminnolla, integroitu astianpesukone sekä jääkaappipakastin.
Taloyhtiön lämmitys on kaukolämmöllä, joka jaetaan vesikiertoisella lattialämmityksellä. Tämä lisää asumismukavuutta ja helpottaa sisustamista. Kylpyhuoneessa on sähköinen lattialämmitys.
Melkein kaikissa asunnoissa on joko parveke tai ranskalainen parveke, ja ensimmäisen kerroksen asunnoissa on oma terassipiha.
Yhteisinä tiloina on kellarikerroksessa sijaitseva kuivaushuone sekä jokaiselle huoneistolle oma irtaimistovarasto. Ensimmäisessä kerroksessa on myös lastenvaunuvarasto. Lisäksi talossa on yhteiskäytössä oleva sauna ja viehättävä talvipuutarha.
Nyt KAMPANJATARJOUS uusiin, yksiöiden vuokrasopimuksiin: 2 viikkoa ilmaista asumista!
Vapautumassa 1.4 Tammelassa huippusijainnilla, kiva yksiö.
Asunnossa on upeat laminaattilattiat ja vaaleaksi maalatut seinät. Avokeittiössä on tasokas varustelu, mm. kalusteuuni kiertoilmalla, induktioliesi ja astianpesukone.
Tyylikkäässä laatoitetussa kylpyhuoneessa on lattialämmitys ja siellä on liitännät pyykinpesukoneelle.
Asunnon ikkunoissa on sälekaihtimet jo valmiina.
Asunnossa on ns. ranskalainen parveke.
Sopimuksen ensimmäinen irtisanomisajankohta 5 kuukautta sopimuksen
alkamisesta. Lemmikit ovat tervetulleita. Sisätiloissa ja parvekkeella tupakointi on kielletty. Taloyhtiönetti 10M. Vesimaksu kulutuksen mukaan, ennakkovesimaksu on 20,00 €/hlö/kk. Taloyhtiössä on vuokrattavissa autopaikkoja.
Jätä pikaisesti asuntohakemus sivuillamme www.colliersasunnot.com ja olet lähempänä uutta kotia!