Näppärä yksiö loistavalla paikalla Linnaniemellä.
Juuri sopivan kokoinen yhdelle. Tässä Lumo-vuokrakoti keskustan palveluiden kupeessa! Eteinen, jossa säilytystilat vaatteille: siivous- ja pyykkikaapin yhdistelmä, tankokaappi ja kaksi hyllykaappia.
Avoin tila, jossa hyvät puitteet sujuvan arjen luomiseksi. Ei erillistä alkovia rajoittamassa kalusteiden sijoittelua!
Keittotila yhdellä seinällä selkeänä kokonaisuutena. Sieltä löytyvät mikroaaltouuni uuni toiminnolla, 2-levyinen induktioliesitaso, integroitu astianpesukone sekä integroitu jääkaappi ja pakastelokero sekä liesikupu.
Kylpyhuoneessa tilavaraus omalle pyykinpesukoneelle, mutta pyykkien pesu onnistuu myös talon maksuttomassa pesutuvassa, joka sijaitsee oman portaan ensimmäisessä kerroksessa.
Huoneiston päähän jäävät tuplaovet ranskalaiselle parvekkeelle. Mutkaton koti, josta siirtyminen kaupoille tai vehreään puistoon käy käden käänteessä.
Seinissä saattaa esiintyä normaalia asumisen jälkeä. Tarjoamme asukkaalle maalit ja tarvikkeet omatoimimaalaukseen. Maalisävyn voi valita Lumo-värikartasta omaan makuun ja sisustustyyliin sopivaksi.
Huom! Kuvat on otettu kohteen valmistumisen yhteydessä vastaavasta asunnosta.
Tämän talon asukkaana pääset nauttimaan monista eduista koko asumisajan. Lisää asukasetuja löydät osoitteesta Lumo.fi/edut.
Suuntaa siis pian osoitteeseen Lumo.fi.
-Linnaniemenkatu 1-
Linnaniemeen Vanajaveden rantojen ääreen ja lähelle Hämeenlinnan keskustaa on valmistunut uusia upeita vuokra-asuntoja. Linnaniemenkatu 1:ssä on 74 asuntoa kahdessa eri talossa yksiöistä kolmioihin.
Asunnot ovat sisustukseltaan raikkaan vaaleita. Yksi asunnon seinistä on maalattu kauniilla vaaleanharmaalla tehostevärillä. Lattiat ovat vaaleanharmaata kestävää laminaattia. Keittiön kalusteet ovat raikkaan valkoisia ja harmaanväriset kaapistojen pinnat sointuvat kauniisti kokonaisuuteen. Keittiön välitilassa on valkoista lasia ja allas on mustaa kivikomposiittia. Yksiöissä on jääkaappi ja pakastelokero sekä kahden levyn induktioliesi. Kaksioissa sekä kolmiossa on jää-pakastinkaappi ja neljän levyn induktioliesi. Asunnoista löytyy liesikupu, mikroaaltouuni uuni-toiminnolla sekä integroitu astianpesukone. Kaksioissa ja kolmioissa on lisäksi 100x55cm kokoinen rullasaareke. Kylpyhuoneiden seinälaatat ovat kiiltävän valkoiset ja lattiat tummanharmaat. Kylpyhuoneen mäntypaneelikatto on kuultovalkoinen. Kylpyhuoneissa on suihkukaappi, peilikaappi sekä varaus pesutornille. Asunnoissa on lasitettuja ja ranskalaisia parvekkeita.
Talossa asukkaille on käytössä irtaimisto- ja ulkoiluvälinevarastot, talosauna, pyykkitupa ja kuivaushuone. Ulkoiluvälinevarastot löytyvät D- ja E-portaista 1. kerroksesta ja pyykkitupa, kuivaushuone ja talosauna C-rapusta 1. kerroksesta. Asukkaille löytyy 37 lämmitystolpallista autopaikkaa, joista kaksi on mitoitettu liikuntaesteisille.
Talo on savuton. Tupakointi asunnoissa, parvekkeilla ja talon yhteistiloissa on kielletty.
-Tutustu tarkemmin Linnaniemenkatu 1:een: -
Linnaniemenkatu 1 esite.
-Lumo-asukkaana saat enemmän-
Olemme turvallinen ja luotettava vuokranantaja, joka tarjoaa asukkailleen parasta mahdollista vuokra-asumista ja asumisen palveluita. Tämän talon asukkaana pääset nauttimaan muun muassa seuraavista Lumo-asukaseduista:
- Laajakaistayhteys ja sisutusmaalit sisältyvät vuokraan.
- Lemmikit ovat tervetulleita, ovathan ne perheenjäseniä.
- Yhteiskäyttöauto alle oman talon parkkipaikalta.
- My Lumo -verkkopalvelu asukkaan apuna asumisen arjessa.
Lisää lumo-asukasetuja: lumo.fi/asukasedut