Tervetuloa tutustumaan tähän ihastuttavaan kaksikerroksiseen rivitaloneliöön Kirkkonummen Laajakalliossa. Tämä rauhallisella ja perheystävällisellä alueella sijaitseva koti tarjoaa mukavaa ja viihtyisää asumista.
Asunnon ominaisuuksia ovat mm. oma piha, erillis- wc sekä sauna, joka uusitaan ennen uuden asukkaan sisään muuttoa.
Kävelymatkan päässä koulu, päiväkoti ja kauppa, kaikki arjen tärkeät palvelut ovat kätevästi lähellä. Alueella on useita leikkipuistoja, jotka tarjoavat lapsille turvallisen ja hauskan ympäristön leikkiä ja erinomaiset julkiset liikenneyhteydet, jotka takaavat sujuvan liikkumisen.
Tämä koti on hyvä valinta perheelle, joka arvostaa rauhallista ympäristöä ja laadukasta asumista. Asunto on vapaa muuttamaan syyskuussa.
Asunto myydään ensisijaisesti asumisoikeutena, mutta se on mahdollista myös vuokrata.
Jätäthän hakemuksen asuntosaatio.fi- sivulla.
Tule ja ihastu tähän upeaan kotiin Laajakalliossa!
Laajakallio on vehreän puistomainen alue, hyvillä kulkuyhteyksillä, mm. juna-asema sekä lähikauppa aivan kävelyetäisyydellä.
Kirkkonummen keskustan kattavat palvelut alle 3 km matkan päässä. Autoilijoille nopeat kulkuyhteydet pääkaupunkiseudun suuntaan takaa läheinen Länsiväylä ja esimerkiksi Espoon Iso-Omenaan on vartin ajomatka.
Asuntosäätiön asumisoikeus- ja vuokra-asukkaana voit asua kodissasi turvallisin mielin. Me huolehdimme ammattitaidolla asuntojen ja kiinteistöjen ylläpidosta, korjauksista ja remonteista. Asukkaana voit ottaa aina tarvittaessa yhteyttä Palvelukeskukseemme, joka palvelee vuoden jokaisena tuntina. Lisäksi voit halutessasi hyödyntää esimerkiksi asumiseen ja vapaa-aikaan liittyviä asiakasetuja. Tervetuloa kotiin!
Tupakointi asunnoissamme:
Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.