Asunnon kylpyhuoneesta löytyy liitäntä pyykinpesukoneelle.
Taloyhtiön yhteisissä tiloissa on mm. punttisali, pyörävarasto sekä nikkarointitila.
Asunto on heti vapaa. Taloyhtiössä on syksyllä alkamassa putkiremontti, jonka vuoksi tämä asunto vuokrataan nyt vain kesän ajaksi.
Asuinalueena Nokia on rauhallinen ja kaunis pikkukaupunki. Luonto ja kivat lenkkeilymaastot ovat joka suuntaan lähellä.
Samassa rakennuksessa on suosittu aasialainen ravintola Yu Sushi, ja lisäksi aivan kulman takaa löytyy muitakin kivoja ravintoloita + muut keskustan palvelut. Lähin ruokakauppa (K-SuperMarket) löytyy 700 metrin päästä ja Nokian Prismakeskus kilometrin päästä.
Nokian rautatieasemalle on vain 600 m, ja siitä junalla 14 min Tampereelle. Juna kulkee nykyään noin puolen tunnin välein. Myös bussilla sujuvat yhteydet niin Tesomalle, Lielahteen kuin Tampereellekin. Autolla hurautat Tampereelle 15-20 minuutissa.
Jos kiinnostuit, laita viestiä tai soita, niin mennään katsomaan :)
Vuokraan sisältyy laajakaistayhteys 10/10 Mbit/s ja lisähintaan voi hankkia lisää nopeutta. Vuokrasopimus: Taloyhtiössä alkaa putkistosaneeraus syyskuussa 2025.
A-rapussa ja yleisissä tiloissa on aloitettu putkistosaneeraus ja se voi vaikuttaa yleisten tilojen käyttöön. Tämän huoneiston osalta putkistosaneeraus alkamassa syksyllä 2025.
Vuokraovi.comin ja Profinderin tarjoamaa alueen paikallistietoa. Palveluiden tiedot perustuvat Profinderin dataan eivätkä ole ilmoittajan toimittamaa sisältöä. Etäisyydet palveluihin on mitattu kartalla linnuntietä.
Tiedossa olevat palvelut:
Palvelut
expand_more
Sähkö
Laajakaista
Muuttaja, valitse Väreen sähkösopimus. Saat Avainturva-vakuutuksen ja Väppi-äpin kaupan päälle.Tutustu!
Onko tulevan kotisi nettiasiat kunnossa? Tutustu laajakaistavaihtoehtoihisi tästä.Tutustu!
Ota yhteyttä
Cotoisa LKV Oy
Kuurankatu 2, 36100 Kangasala
Puh:
0503221963